• 24 Ekim 2020 Cumartesi
  • İzmir

İKRAMİYE TUTARI: 10104 TL

İZMİR ÖZGÜRCE YORUMLAR

1.AYAK : İlk ayağa biraz at yazacağım ,dengesiz ,istikrarsız araplar bir arada üstelik bir de apranti koşusu olunca sürpriz çıkma ihtimali yüksek , ilk olarak son koşuları çok iyi olmasa da yakın zamanda yaptıkları koşularında bu gruba yetecek performansları sergilemiş üç isimi kafadan ,ayırımsız yazalım derim bunlar sırasıyla 1 NOLU ASHÜNKAR, 2 NOLU İZBIRAK ve 3 NOLU KIR KUMRU daha sonra 8 NOLU SEVDAM ,kısrak aslında iyi form tutmaya başlamıştı son koşusunda anlamsız bir şekilde zayıf olduğu kaba kumda koştular ki sonuç doğal olarak hüsran oldu o koşusuna hiç takılmıyorum ondan önceki çim performansları fena değildi ,üstelik son 2 koşusu bir şeyler yapması gerekiyor mutlaka yazılır 4. atımdır, 7 NOLU İRADELİYILDIZ , uzun ara sonrası iki koşu gördü ki 2 sinde de 6. oldu , çok kötü performanslar değildi ki bu koşularla kondisyon açığını kapattı, yarın daha hazır hali ile ş4 koşu kazandığı çime çıkacak ki ters bir koşu gelebilir 5. atımdır, 6. olarak 11 NOLU ALARAGÜLÜ, son koşularında diğer koşularına oranla bir yaşam belirtisi gösterdiğini söyleyebilirim , genel anlamda çok kötü performanslar değil ki ön taraflara yakın biten koşular olmuş, ayrıca oldukça vasat isimler ile koşmuş yarın nispeten koşu kazanabilen bir çocukla koşacak ki bence ters bir koşu gelebilir ve son olarak 5 NOLU BABAÇINAR , start problemi yaşadığı için başarısız olan bir isim , eğer ki startta kalmayı abartmaz ise bir şansı olabilir 7. atımdır.

2.KOŞU: 3 NOLU BARUTHAN ve 7 NOLU KIR ATİLLA yı ayıramadım dostlar , gerçekten ikisi de çok iyi durumda , son koşularında ki performansları arasında öyle ciddi bir farklar yok , muhtemelen yarın koşu içerisindeki faktörler kazananı belirleyebilir ancak şunu da söyleyeyim kıratillanın son çalışmaları daha iyi o yüzden burada illa tek bir isim isteyen dostlara ilk olarak kıratilla diyebilirim , yalnız burada bir isim daha var çok iyi çalışmalar ile bu koşuya geliyor ,takısıyla da oynamışlar acaba diyorum bu çalışmalarını koşuya yansıtır ise sürprizi yapabilir mi bence ihtimal var o isimde 4 NOLU BORABEY , db takviyesi yapmışlar işe yarayacak gibi sürprizde düşünebilirsiniz 3. atımdır.

3.KOŞU : 5 NOLU BLACK PHANTOM u bu ayakta kazanmaya yakın görüyorum , farklı kurgu arayan dostlar için bir tek adayı bile olabilir bence , ilk ve tek koşusunu kazanan bir isim , gerçekten değerli bir 1.likti ki ilerisi içinde iyi işler yapacağının mesajını da fazlasıyla verdi kazanırken , çokta zorlanmadan kazanılmış bir koşuydu ki üstelik o gün geçtiği isimler black phantoma göre koşu görmüş ,tecrübeli isimlerdi ,daha ilk koşusunda tecrübeli isimleri zorlanmadan kolay geçmesi gerçekten değerliydi, yarın için rakipler bu sefer daha zorlu ama bu isimde de devam edecek potansiyel olduğunu düşünüyorum ki ilk koşusunda ki gibi koşar ise muhtemelen önde kaçmak isteyecek 2 isim olacak bunların hemen arkasına yatıp düzlükteki atakları ile tüm gruba hakim olabilir , 2 aylık bir arası var ama baktım düzenli olarak idmanda ve çalışmaları da gayet iyi dediğim gibi farklı kurgu arayan dostlar için bir banko adayıdır ,izmir programı çok zorlu belki ilk altılıda işimizi kolaylaştırır , olur da kötü koşar ise bir kaç isim daha yazmak gerekebilir ilk olarak 3 NOLU SEE YOU SOON , seri bir isim ,son koşusunda önde boş gitti ve neredeyse kazanıyordu son anda lucky justena geçildi ki geçildiği isim de hiç boş bir isim değil see you soon o 2 .liği de oldukça değerliydi, yarın önde boş kalır mı ihtimal var ama bana biraz zor geliyor çünkü desert lıoness te seri bir isim önde bunu bozabilir hatta kafayı bile vermeyebilir ancak mesafe kısa olunca bekleme yaparakta bu iyi durumu ile şanslı olabilir 2. atımdır, 3. olarak 2 NOLU CRAZY LION , son koşularında çimde gayet geçerli performanslar yapan bir isim ki son 2.liği de hiç fena değildi, son koşuları sürekli çimde olsa da maiden iken kumda 2 tane fena olmayan koşusu var ki şuan o halinden çok daha iyi durumda ,dolayısıyla şu formda hali ile kumda da bir şans verilebilir 3. atımdır , 1 NOLU MAGİC ROCK, kaba kumda koştuğu 3 koşuyu da kazanmış bir isim ,son koşusundaki 1.liği de gayet iyidi ,az biraz ağır kilosu sıkıntı yaratabilir ama bu iyi durumu ile de tolere edebilir bir şansı çok atta hak ediyor ve son olarak temin dedim ya önde gidebilecek bir isim 4 NOLU DESERT LİONESS, mesafe 1200 seri bir isim ve see you soon dan erken sıyrılır ise sonuna kadar direnebilir mi bence bir ihtimal var ve bu ihtimalden dolayı buna da bir şans veriyorum ayrıca çokta unutulacak bir isim de değil genel anlamda potansiyelli bir isim 5. atımdır.

4.KOŞU : 2 NOLU EMPEROR SİON u şu son form durumu ile ilk at olarak önermez isem ayıp ederim , harika durumda üst üste kazanıyor yarın bir kez daha kazanabilir ilk atımdır, 7 NOLU MUAMMER BEY, iyi durumda olan bir isim daha ,son 2 koşusundaki performansı gayet geçerliydi ve üstüne koyarak geliyor oluşu yarın için şansını daha da artırıyor , çok gerilerde bekliyor yarın b.kurdu beklemeyi abartmaz ise sonlardaki müthiş atakları ile kazanabilir 2. atımdır , 3. olarak 9 NOLU AVUKAT, son koşusunu kazandı ancak çok beğenmedim onuda söyleyim , önde bom boş gidip oldukça vasat isimleri zorlanarak geçti ama gel gelelim avukattan bahsediyoruz geçmişte bu gruba da yetecek koşuları çok fazla yapmış bir isim ,bir koşu öncesi 2.liği de gayet iyidi, yarın stili bir isim var ondan kafayı alabilir ise yıpranmadan illaki şanslı olur 3. atımdır , 4. olarak o stili rakibi 4 NOLU BAVO BRAO , bu da bazen kafaya çıkıyor ,bazen bekleme de yapabiliyor ,son koşuları genel anlamda vasattı zaten bir süre geriye aldılar ancak iyi hazırlıklar ile geliyor ve iyi durumda olduğu zaman bu gruba da yetecek performansları da yapabilmiş bir isim dolayısıyla buna da bir şans vereceğim ve son olarak 1 NOLU PARAMPARÇA , son koşuları hiç fena değil son 5.liği bile bursada oldukça yakın ufak bir vites artırmaya ihtiyacı var ki çiçek ile bunu yapabilir sonlarda güçlü gelecektir bir şans veriyorum .

5.KOŞU :11 NOLU SU MELEK, artık iyice kıvama gelmeye başladı ,kafayı alıyor ama son 200 lerde duruyor ancak şunu da göz ardı etmeyelim üstüne de koyarak geliyor ki yarın bomboş ta kilosu ile bu sefer durmayabilir ilk atımdır, 4 NOLU TURBOCU , son koşusunu kazandı , bu grup adına gayet yeterli bir performanstı ,son çalışması da çok iyi ,iyi durumunu muhafaza ediyor yarında kazanabilir 2. atımdır, 3. olarak 6 NOLU GALİÇYA , totosundan da belli olacağı gibi biraz dengesiz bir isim , bir koşu kazanırken diğer koşusunda kara kayıp oluyor , kazandığı koşularındaki performansı bu gruba da yetecek düzeyde ancak şöyle bir sıkıntısı var startta kalabiliyor bazen ki başarısız olduğu koşularında da startta kalmışlığı var eğer ki startta kalmaz ise yarın illaki şanslı olur eğer bu kısa mesafede startta oyalanır ise şansı da baya azalır ,starttan normal çıkma ihtimalinden dolayı mutlaka yazılır 3. atımdır, 7 NOLU KAYALARLI, bir dengesiz isim daha son koşusu kumda çok kötü oldu ama ondan önceki kazandığı koşusu da gayet iyidi, geriye dönükte bu gruba yetecek koşuları yapabilmiş bir isim bir şans veriyorum ve son olarak 2 NOLU SELİNİKA, verdiği uzun aradan sonra bir koşu gördü, ara öncesi kazandığı koşuları çok iyidi , bu gruba da yetecek performanslardı ki bir koşu gördü bu sefer çok daha farklı koşabilir ki bu da bazen startta kalabiliyor eğer normal çıkar ise bu sefer daha hazır hali ile bu ayaktaki sürprizim olsun.

6.KOŞU : Yarın izmirde bence fazlasıyla zor bir program var , bu zorlu program da kafama en çok basan isim 8 NOLU USULCA oldu ki bu ismi yarın banko olarak önermeye karar verdim, muhtemelen cazip bir isim olacaktır ancak geçerli sebeplerim var ben anlatayım kafasına basan dostlar değerlendirebilir , ilk koşusunda çim pistte koşu görmüş tecrübeli ve iyi maiden isimlerin arasında oldukça yakın ve dikkat çekici bir 5.lik yaparak yarış hayatına başladı ,daha sonra bu sefer kumda gene oldukça iyi bir 2.lik yaptı ki o performansı da oldukça iyidi, son 2 koşusunda önce kocaelinde daha sonra izmir de istenileni veremedi ve bu ismi muhtemelen sıkıntılarından dolayı geriye aldılar , yarın bu koşuya bence sıkıntılarından kurtulmuş bir şekilde geliyor ki son 2 çalışmasına bayıldım , çok iyi işler yapmış ,takı değişikliği yapmışlar bence işe yarayacak ,grup bence oldukça vasat ilk 2 koşusunda bize neler yapabileceğini de göstermiş bir isim , tüm bunları bir araya getirdiğim zaman ben bu ismin yarın değişen takısı ve son iyi çalışmaları ile bu grubu geçmesini bekliyorum , ben inanıyorum riskli bir isim , sallamasyon isim asla vermedim vermem de sebeplerini yazdım isteyen dostlar değerlendirebilir yarın ki bankom usulcadır.

7.KOŞU: Bu koşuda önde kaçacak ismin şanslı olabileceğini düşünüyorum ancak çok nette şu kaçar da diyemiyorum ama yüksek ihtimal bu isim 3 NOLU HAS KARACA olur diye düşünüyorum ,geçmiş koşularına baktığım zaman ancak mesala 4 NOLU ILDIRLI son koşusunu kaçarak kazandı, gene cömertoğlu bir koşu önce kaçarak kazandı , mehmetzade nin de zaman zaman kaçtığı koşuları mevcut ,yani çoğu zaman ne yapacağı belli olmayan isimlerle dolu bir koşu ilk atım 7 NOLU SELİMABİ olacak, son koşusunda sert grupta koştu hiç bir varlık gösteremedi ama muhtemelen bir sıkıntısı da olabilir ki son 300 lerde jokeyide enseye bastı o yüzden son koşusunu bir kenara koyuyorum ama ondan önceki g1 2.liği de tek kelime ile harikaydı ,yarın o performansını tekrarlayabilir ise bu grubu geçebilir ki izmiri de çok sever ilk atımdır, 2. olarak 4 NOLU ILDIRLI , bu gruplarda her zaman söz sahibi olur ki son koşusunda kafaya çıkıp önde de bom boş gidince kolay kazandı ancak yarın aynı senaryo olmayabilir ama sorun yok bu iyi durumu ile her halükarda şanslı olacaktır 2. atımdır , 3. olarak 6 NOLU NİĞBOLU , kendi yaşıtları arasında her zaman söz sahibi olacak bir isim tabi yarın izmir pistine uyum sağlar ise , çok iyi işler ile geliyor istanbuldan bir şans veriyorum , 5 NOLU MEHMETZADE , genel anlamda gayet iyi durumda son 4.lüğü olsun bir koşu önce kazandığı koşu olsun iyi işlerdi ve bir şansı hak ediyor , 8 NOLU AYLİZ , bir takısıyla oynadılar kısrak kendine geldi ve startta kalmayı da bıraktı çok iyi koşmaya da başladı ki son 1.liği çok iyidi , önde boş kaçan oğlum serkan ı geçti ki gruptaki tek dişi olmasına rağmen şu formu ile hata affetmez ve son olarak dedim ya önde kaçacak isim bu koşuda şanslı olabilir bu ismin 3 NOLU HASKARACA olabileceğini düşünüyorum ama ne yazık ki çimi çok iyi değil ancak belli de olmaz genel anlamda kötü durumda da değil önde istediği tempoları bulur ise çok ters bir koşu gelebilir sürprizde bir şans veriyorum.

8.KOŞU : Bu ayağın hakkı 5 at olsa da ben ilk 3 atımı şablonum da değerlendireceğim ki son ayağa biraz fazla at yazabilmek için, ilk atım hatta alternatif banko adayım 2 NOLU GLABELLA olacak, izmir kumunda çok iyi koşuları olan bir isim , o koşularındaki performansı bu gruba da yetecek düzeyde bence , son 3 koşusu kötü olsa da yarın tekrar sevdiği izmir kumuna çıkacak ki çok iyi çalışmaları var dostlar yani o çalışmaları kadar koşar ise sevdiği izmir kumunda kazanmaya yakın isimdir kesinlikle ilk atımdır, hatta farklı kurgu arayan dostlar için bir banko adayı bile olabilir yeter ki o çalışmaları sahaya yansıtsın, 2. olarak 4 NOLU MY MOONSHİNE , bu da idman pistinde çok iyi işler yapan bir isimdi ki son koşusunda kulaklık takısı da çıkarılınca gayet iyi bir 2.lik yaptı ve bence yarın içinde bu grupta şanslı olabilecek bir isimdir ayrıca gene son çalışmaları gayet iyi 2. atımdır ve son olarak 5 NOLU PATLICAN diyeceğim ki son kazandığı koşusu oldukça sürpriz ve çok iyi bir performanstı, vasat koşuları sonrası ne olduysa bambaşka bir isim izledik son koşusunda ki eğer o performansı tesadüf değil ise yarında iyi bir koşu izleyebiliriz 3. atımdır .

9.KOŞU : Geldik son ayağa çok zor bir koşu daha 7 isim çıkardım kısa kısa bahsedeyim, 12 NOLU KING WİNNER , son koşusunda takısı değişince berbat koşuları sonrası çok iyi bir çim 3.lüğü geldi ki genel anlamda iyi olduğu zamanlar kumda da gayet geçerli koşuları var ilk atımdır, 7 NOLU VAİLANT KİNG ve 11 NOLU BULL HEAD , son iyi form durumları ile yazılır, 4 NOLU LIVING FOR LOVE , son tabela diplerinde bitirdiği koşularındaki performansının az biraz üstüne koyabilir ise şanslı olabilir , 6 NOLU DENİZYILDIZI , bu mesafeyi sever genel anlamda da iyi durumda , 3 NOLU GRİM , kısa bir süre arası var ama çok iyi de çalışmaları var bir koşu önce kazandığı koşusu hiç fena değildi ve son olarak 1 NOLU FRİGHTEN , önde istediği tempoları bulabilir ise şanslı olabilir ayrıca bunun da son çalışmaları çok iyi deyip yorumlarımı bitiriyorum dostlar , herkese iyi bir hafta sonu diliyorum.

İZMİR 1 ( TUTTU , 9.037 TL )

1,2,3,8,7,11,5

7,3,4

5 / 3,2,1,4

2,7,9,4,1

11,4,6,7,2

8

İZMİR 2 ( TUTTU, 1.670 TL )

2,7,9,4,1

11,4,6,7,2

8

7,4,6,5,8,3

2 / 4,5

12,7,11,4,6,3,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020, Altiliyorum.com. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır.