• 28 Ekim 2019 Pazartesi
  • İzmir

İKRAMİYE TUTARI: 3604 TL

İZMİR ÖZGÜRCE YORUMLAR

1.KOŞU: İzmir de güne bir banko ile başlamak istiyorum.geleceğine inanıyorum gelmez ise de 5 ile yolumuza devam ederiz. İlk altılıda ki banko adayım UZUNCUK ÇİÇEĞİ dir. Her koşusunda üstüne koyan ,özellikle son 3.lüğüne bayıldığım nerdeyse virajı en gerilerde dönüp düzlükteki müthiş ataklarıyla 3 .olan yarın mesafenin 1oo metre daha uzuyor oluşunun lehine olacağı , son koşusunda 4 boy ile geçildiği soylu deniz in bir sonraki koşusunda kv de çok iyi bir 4.lük elde ettiğini de düşünürsek atımızın bu 3.lüğü bu grup için oldukça değerli olduğunu düşünüyorum ve idmanlarında bile yanından ayrılmayan jokeyi h.şimsek ile açılışı yapmasını bekliyorum bankomdur.

 

2.KOŞU: Şimdi ilk ayaktaki tekim kafasına basmayan dostlar için bir de alternatif tek önereyim o da RUSE olsun. bu atımız ilk koşusunu harika bir sprint ile kazanırken bir sonra ki koşusunda da tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı ancak muhtemelen o gün koşu içerisinde bir sorun yaşadı ki atı 1 ay kadar dinlenmeye aldılar ve bu arada yaptığı çalışmalar ile bu koşuya hazır hale geldi. çimde koşar mı evet koşar orijini koşar diyor ayrıca gene orijini ve ekürisinin de etkisiyle bu gruptan bir tık daha kalite olduğunu düşünüyorum o açıdan çok şanslı olduğunu düşünüyorum ve alternatif tekimdir.ola ki kötü koşar ise ilk olarak devreye HERRİATTA girecektir. seri bir isim öne erken gelip kendini yıpratmadan sonuna kadar direnebilir ve son olarak son koşusunda herriatta dan uzak fark yese de kilo farkları bu sefer dengeleri değiştirebilir o yüzden NİĞDE GÜZELİ ile bu ayağı geçiyorum.

 

3.KOŞU: 5 at çıkardığım bir ayak ilk 2 atım verdiği araya rağmen ilk iki koşusu bu gruba yetebilecek olan İLK KARABEDİR  daha sonra seri bir isim bu sefer kendini fotoya atabilir SELİM ABİ daha sonra son 3.lüğü gayet iyi ESİLA , çimi seven KIRMIZI BAHÇE ve son olarak CİHANTAYIM ile bu ayak 5 at

 

4.KOŞU : İlk atım son koşusuna takılmayın sert gruptaki dişine göre bir grup bulmuş ve önde boş gidecek gibi gözüküyor KUŞİ her ne kadar çimi ,kumuna göre eksik gibi gözükse de grup uygun olunca çıktığı gibi bitirebilir. 2. olarak son koşuları bu grup için yeterde artar BENLİ SULTAN mutlaka yazılır ve son olarak son koşusunda alışılmış aksine bekleme yapan ve benli sultan sadece bir kaç boy arkasında 8.olan ÇAVŞİN ufak bir gayretle bu sefer gelebilir dikkat 3.atımdır.

 

5.KOŞU: İlk atım son koşusunda olduğu gibi önde bom boş gidiceği bir grup bulan DEMİR POYRAZIM, evet üstünde sadece 1 koşu kazanmış bir apranti var ama diğer çocuklarında çok başarılı olduğu söylenemez üstelik atımıza bu sefer kg de takmışlar bakalım nasıl etki edecek , 2. olarak müthiş form tutan AĞRI KESİCİ aslında apranti koşusu olmasa tek bile düşünülebilirdi ama çocuklara pek güven olmuyor ancak ağrı kesici mutlaka yazılır daha sonra kötü koşuları sonrası 4.lüğü ile kıpırdayan KEHKEŞAN ve biraz da bu grup için en iyi apranti diyebileceğimiz berkan çığla nın hatırına son 3.lüğü de fena olmayan LANDING ile bu ayağı geçtim.

 

6.KOŞU : Dostlar ilk atım aslında yazmayı bile düşünmüyordum ama çalışmalarını görünce bir anda ilk atım olan PERFECT LEO dur. evet eylül ayında harika çalışmalar yapmış hepsi çok iyi o çalışmaları kadar koşar ise illaki bir yerlere gelir 2. olarak  istanbuldaki son sentetik 3.lüğü bu grup için çok iyi olan DALLAS mutlaka yazılır 3.olarak son 5.liği biraz hayal kırıklığı olsa da bu vasat grupta önceki performansıyla MİLLİON DOLAR MAN daha sonra son 2 koşusunu geçiniz tekrardan sevdiği kaba kuma dönen ve gayet iyi çalışmalar ile bu koşuya gelen KANMAN STAR, ve son olarak ilk koşusunda kaba kumda güzel bir 3.lük elde eden ve ondan sonra nedense hep çimde denenen ve yarın tekrar kuma dönen üstelik iyi çalışmalar ile dönen TWİST LADY ile bu ayağı geçiyorum.

 

7.KOŞU: Dostlar 2.altılıdaki bankom muhtemelen cazip bir banko olacak MEKANİK tir. aslında atımız çok kaliteli bir isim bedwulf gibi bir ismin ana baba bir kardeşi, biraz istikrar sorunumuz olsa da canı isteyince harika koşular yapıyor ki son 2.liği de bunlardan biri ve harika bir 2.likti star force gibi kaliteli bir ismin arkasında ve aslında o gün mesafede biraz kısa gelmişti. yarın bence ideal mesafesi 1400 de önde sert tempoların oluşması muhtemel bu koşuda son düzlükte ki güçlü ataklarıyla bu grubu geçmesini bekliyorum 2 koşu önce d.sav ile hayta ya 4 boy farkla geçilmiş ama bu sefer kilo farkları ve mekaniğin artan formu ile e.yavuz faktörü olacak bütün bu sebeblerden ben mekaniği tek atıcam dostlar. bu arada son çalışmasını da e.yavuz yapmış ve sadece mekaniği binmeye gelecek izmire ufak bir dip not

 

8.KOŞU : Son koşusunda TURKİSH LEGEND bu grubu geçmişti.starttan 200 metre sonra kafayı alıp wounded tan sonuna kadar direnmişti ancak o gün için wounded ve avukat göre 5 kilo hafifti yarın ise kilo kilodalar ki WOUNDED son 4 koşusunda 63 kilo ile gerçekten harika koşular çıkartıyor. yarın nispeten hafiflemiş kilosu ile turkish legend tan rövanşı alabilir dostlar ben buaraya at yazılması taraftarıyım sebeblerini de yazıyorum. sadece bu ikisi değil tekrar f.çakara kavuşan AVUKAT ve son 3.lüğü harika olan ALAÇATI AĞASI da koşu önlerde biraz süratlenirse son 200 lerde çok sert geleceklerdir. bende 4 at burası

 

9.KOŞU: Kumda son 2 koşusu çok iyi olan ve yarın şansını çimde deneyecek olan ONDÖRT ŞUBAT ilk atımdır dostlar çimde de gider sorun olmaz .2 olarak bursada ki ilk koşusunda ki 3.lüğü bence fena olmayan ve yarın m.kaya ile BOZANAĞA ki biliyorsunuz m.kaya kendi atlarına bir başka biniyor, daha sonra gene istikrarlı koşan 2 isim KARADUTUM ve ORKİ ile bu ayağı geçiyorum.

 

10 .KOŞU: Geldik son ayağa , ilk atım son koşusunda istanbulda maiden dan çıkarken son zamanların en büyük sürprizini gerçekleştiren  ve bunu da ufak bir takı değişikliğine borçlu olan DEMİRHAN BEY o gün için çıktığı gibi gelmişti yarın için de dostlar çıktığı gibi gelebilir bakıyorum öyle önlerde çok ısrar edecek bir isim yok o yüzden demirhanbey ilk atımdır. 2. olarak son koşusunda gene ciddi bir sürprizi imza atan MCTAMER yarın artan kilosuna rağmen gene şanslı olabilir ,3 .olarak son ankarada ki fantezi yaptıkları koşuyu geçelim tekrar gerçeğine ve grubuna dönen MY PRİDE kazanabilir 3.atım, HAVE A NİCE TRİP in idmanına bayıldım son koşusu kötü olsada ben yazıcam daha sonra ağır kilosuna rağmen bu gruplarda söz sahibi olabilecek olan  EL PATRON, son 2.liği ile bana dikkat edin diyen MUNZUR RİVER , istikrarlı koşan GO FOR THE AFTER , ve son olarak son 2.liği de dahil son bir kaç koşudur hep yazdığım DORUK RÜZGAR ile yorumlarımı bitiyorum.

 

İZMİR 1

10

3 / 2,6

3,4,6,9,1

4,2,3

4,12,3,5

2,4,1,8,19

 

 

İZMİR 2  ( TUTTU, 3.604 TL ) 

4,12,3,5

2,4,1,8,19

5

4,3,2,1

4,2,8,9

14,3,6,2,10,1,5,12

Copyright © 2020, Altiliyorum.com. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır.