İKRAMİYE TUTARI: 850 TL

ANKARA 2 ÖZGÜRCE YORUMLAR

1.AYAK : Yarın ankara için 2 tane banko adayım vardı ve gene hangisini direk hangisini alternatif önermem gerektiği konusunda dakikalarca düşündüm gelmesi durumunda günün agf si olacağı ismi yıkabileceğim için altılı kurgumu daha cazip hale getireceği için ilk ayaktaki 9 NOLU PORTRAİT OF LADY bende günün bankosu oldu,ben neden bankom olduğunu gene anlatacağım , handikap olabilecek kısmını da anlatacağım ve her zamanki gibi taktire de size bırakacağım, hayatının 3.koşusunda yani son koşusunda yaptığı 2.lik hem fazlasıyla sürpriz hem de fazlasıyla iyi bir performanstı, aslında ekürisine baktığım zaman bu ismin son koşusunda ki performansına çokta şaşırmıyorum çünkü bu işi layıkıyla yapan ekürilerden bir tanesi , ben yarın kızımızın son koşusundaki performansını yenileyebilir ise bu grubu çok net geçeceğini düşünüyorum gerçekten o gün için yaptığı 2.lik fazlasıyla iyidi ki geçtiği ve geçildiği isimler grup ve kv de koşan isimler ki kızımız neredeyse koşuyu kazanacaktı, ancak her ne kadar araplarda daha sık olsa da bu tarz ekstra harika performanslar bazen tesadüfte olabiliyor ki ben portraid of lady nin yarın için devam ettireceğini düşünüyorum bir de belirtmem gereken bir nokta da o 2.liği yaparken kızımız o gün için önde istediği tempolarda gitmişti yarın muhtemelen casnar gibi seri bir isim var kafayı alamayacaktır ama 2,3,4 giderekte şanslı olacağını ve bu grubu geçebileceğini düşünüyorum , ben yarın ilk ayaktan riskimi alıyorum 2 kötü koşusu sonrası ufak takı değişiklikleri ile düzeldiğini ve son 2.liğine yakın bir performans sergileyeceğini düşünüyorum olur da yanıltır ise 5 ile günü kurtarmaya çalışacağız PORTRAİD OF LADY bankomdur.

2.AYAK : 4 NOLU SULEIMAN ı en başta yazalım derim çünkü çok iyi durumda ,iyice kıvama gelmeye başladı ve yarın muhtemelen önde istediği tempolarda gidecek gibi gözüküyor ,yılmaz hoca ve dağberkhan var bunun kadar liderlikte ısrarcı olmazlar ama süleıman ın çokta üzerine gitmezler ise kendi temposunda bu iyi durumu ile çıktığı gibi bitirebilir ilk atımdır, 2. olarak 7 NOLU DARYÜZ den iyi bir koşu bekliyorum , son koşusunda istanbulda alışkın olduğu takısı kg nü çıkarıp koşmuşlar ve sonuç hüsran olmuş yarın tekrar sevdiği ve iyi koştuğu ankara pistinde tekrar kg ile koşacak ki mutlaka yazalım derim çünkü ankaradaki son koşuları gerçekten yeterli performanslar 2. atımdır, 10 NOLU DAĞBERKHAN starttan çok oyalanmadan çıkıp önlere erkenden gelebildiği koşularda gayet iyi performanslar yapabiliyor ki son 2.liği de bu senaryo da elde etti, yarın gene starttan normal çıkar ve kafayı alamasa bile 2,3 giderekte iyi durumu ile bir şans yaratabilir, 5 NOLU BEYAZ ADAM ,son iyi koşuları itibari ile çok iyi durumda , bir süredir at binmeyen a.sözen ile bir şans verilir , 1 NOLU YAKUTİYE , bir koşu önceki 3.lüğü çok iyidi ve bu gruba yetecek bir performanstı,son koşusunda ise çok acemi aprantisi ile birazda kendisi için kısa mesafede fena olmayan bir 7.lik yaptı bence gayet iyi durumda bu sefer uzayan mesafe de bir şans verilir daha sonra her ne kadar son koşuları biraz vasat olsa da üstelik kilosu da ağır ancak bu gruba yetecek performansları bir kaç koşu önce yapabilmiş ve son çalışmasını çok beğendiğim 3 NOLU BABADAĞINOĞLU na da bir şans veriyorum ve son olarak 2 NOLU YILMAZ HOCA, uzuna ilk defa çıkacak olması bir dez avantaj olsa da durumu da çok kötü değil bir acaba dedirtmiyor değil bir şans veriyorum buna da.

3.AYAK : 1 NOLU BENZENCİ son koşularındaki 1.liklerinden sonra harika durumu ile bu ayakta da ilk at olmayı hak ediyor sanırım , son koşusunu sentetikte kazandı ,bir koşu önce bu grubu ve ayarındaki isimleri de geçti bu iyi durumu ile ilk atımdır ancak bu sefer az biraz artan kilosu bir ihtimal sıkıntı yaratabilir ki bu ihtimali göz ardı etmeyeceğim , 2. olarak bir koşu önce yarım boy ile benzenciye geçilen 3 NOLU CEYDAHATUN un ondan sonraki son g1 4.lüğü de çok iyi oldu ki bu sefer benzenciden daha uygun kilosu ile rövanşı alabilir 2. atımdır, 3. olarak aynı koşunun 3 boy geride 3. cüsü olan 7 NOLU BERGOS KIZI , daha 4 koşu görmüş bir isim ve her koşusunda üstüne koyarak geliyor kısa bir süre arası var ama düzenli de idmanda olduğunu görüyorum ,iyi çalışmalar da yapıyor ben bir şans vereceğim 3. atımdır, 4. olarak 2 NOLU GÜRLER KIZI, ankara da 2 koşu kazandıktan sonra istanbul da g1 de şansını denedi ama hayal kırıklığı oldu ancak o gün için yaptığı 8.likte öyle facia rezalet bir performansta değildi ön tarafa yakın bitirdiği bir koşuydu üstelik o gün v.demir bindi yarın hışman binecek ki tekrar sevdiği ankara pistinde ters bir koşu gelebilir ve son olarak ne zaman düzeleceğini sabırsızlıkla beklediğim biliyorum ki yazmaz isem gelecek olan 5 NOLU TAVUZKUŞU , bir kaç koşu önce bosna hersek saldırıp yakın farkla 2. olurken bize neler yapabileceğini de göstermiş oldu , o koşudan sonra belli ki sıkıntılarından dolayı çok kötü koşuyor ama sıkıntılarını hallettikleri an bir patlama yapabilir buna da bir şans vereceğim.

4.AYAK : 3 NOLU FLASHİNG GİRL için uzun uzun anlatılacak bir şey yok sanırım , her şey ortada görüyoruz , şuan sanırım en formda dişi olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz yarın bu sefer kuma çıkacak ki kumu da en az çimi kadar iyidir ,bu iyi durumu ile kumda da kazanması olağan sonuç olur ki muhtemelen günün agf si olacaktır hakkıdır da benim de diğer tek adayımdır , ancak en başta belirttim ya ilk ayağı biraz da flashing girl ün yanına at yazabilmek için tek attım ve bu kızımızın kötü koşma ihtimalini geniş oyunum da değerlendireceğim , benim bu koşuda 2. atım 2 NOLU CHANGE OF MELOŞ olacak , ben bunun son koşusunu fazlasıyla beğendim gerçekten harika bir performanstı , bu performansı biraz da inovation a borçlu ki bildiğiniz gibi ikisi de kafacı isimler ve son koşusunda inovation kafayı change of meloş a bırakarak ve doğru düzgün üstüne gitmeyerek bir yerde koşuyu da hediye etmiş oldu ama ne şartta olursa olsun change of meloş un performansı çok iyidi, peki yarın aynı senaryo gerçekleşir mi neden olmasın diyorum , change of meloş gene öne gelir ve inovation da üstüne gitmez ise bir bakmışız change of meloş gene bir bba yarışı yapmış , son koşusunda önde boş kalır ise neler yapabileceğini bence fazlasıyla gösterdi ben bu ihtimali değerlendireceğim 2. atımdır, 3. olarak 5 NOLU MALONES , son koşusunda hatırlatmakta fayda var ,starting box içerisinde huysuzluk yapıp kendine zarar vermişti ve bu sebepten son düzlüğe gelmeden koşuyu bırakmıştı o yüzden son koşusunu göz ardı edebiliriz ki gerçek malonesi yarın bizlere hatırlatabilir ki bu sefer karataş ı bindirmişler takıları ile de oynamışlar bu gruba yetecek performansları yapmış bir isim hata affetmez 3. atımdır ve son olarak 8 NOLU HAYALET KIZ , 3 yaşlıların kumdaki en iyi kısraklarından , potansiyeli bu gruba yetecek düzeyde de bence , son durumunun az biraz üstüne koyar ise grup koşuların istikrarlı jokeyi a.çelik ile favorimiz kötü koşar ise ters bir koşu gelebilir 4. atımdır.

5.AYAK : 3 NOLU LUMİNESCENCE ilk atım olacak , önde boş gideceğini düşünüyorum ve kafamda ki gibi bu koşu koşulur ise bu isim çok şanslı olur , evet stili sumelhan var ama son koşularında sumelhan kendinden daha seri isim olduğu zaman 2,3 gitmeyi tercih ediyor ve ben luminecence nin sumelhandan liderliği daha çok isteyeceğini düşünüyorum , bir koşu önce bekleme yarışı yaptığı için çokta etkili olamadı ,son koşusunda önde istediği tempolarda gitti ama bu sefer de çok sevmediği uzunda koştu ama ona rağmen gene değerli bir 3.lük çıkardı , yarın bu sefer daha çok sevdiği mesafede ve bir de sumelhan üzerine gitmez ise bir bba yarışı yapabilir ilk atımdır , 2. ve 3. olarak çok iyi durumda olan 5 NOLU TANCAN BEY ve 6 NOLU MY PERFECTİON ve son olarakta son koşusu çok tatminkar olmasa da bir koşu önceki 2.liği bu gruba da yetecek düzeyde olan 1 NOLU HAFO dan da ters bir koşu gelebilir ben bir şans vereceğim.

6.AYAK : Son koşularında bir kesim tarafından sürekli tek verilmesine rağmen şablonum da önermediğim 11 NOLU ANGEL OF LUCKY nin artık zamanı gelmeye başladı ki son koşularındaki performansı artık bu gruba yetecek düzeyde bir e kg takmışlar o da olumlu etki eder ise bu sefer kazanabilir ilk atımdır, 2. olarak ilk 2 koşusundan 2.lik çıkaran formda isim 13 NOLU HİLAL SULTAN ,9 NOLU RUN FOR PEAK in son koşusundaki 3.lüğü gayet iyidi tekrarlar ise bunun da bir şansı olacaktır, 7 NOLU LATİF BABA , ilk koşusundaki çim 3.lüğü çok iyidi , iyi isimlerin yanında yapılmış değerli bir 3.lüktü son kum koşusunda belki de bir sıkıntısı oldu ve geriye alındı 3 ay aradan geliyor ama çalışmaları çok iyi dostlar bence yazılır 4. atımdır, 1 NOLU BREAK THE CHAİN , bunun da ilk koşusunda ki 2.liği gayet iyidi ama son koşusunda da hayal kırıklığı yarattı ancak hemen vazgeçilecek bir isim değil bir şans veriyorum ve son olarak 3 NOLU GOLD ROAD, bunun da takı değiştirip girdiği son koşusunda ki 4.lüğü hiç fena değil az biraz üstüne koyar ise ters bir koşu gelebilir 6. atımdır deyip yorumlarımın sonuna geliyorum ve herkese bol şanslar diliyorum.

ANKARA 2 ( TUTTU, 850 TL )

9

4,7,10,5,1,3,2

1,3,7,2,5

3 / 2,5,8

3,5,6,1

11,13,9,7,1,3

Sevgili dostlar bazı dostlar yarın ankarada pistlerin değişebilme ihtimalinden bahsetti, bende programa tekrardan kum olacakmış gibi bir daha baktım ve eğer pistler kuma döner ise bu şablonumu dikkate alabilirsiniz.

Eğer yarın pist kum olur ise flashing girlden zaten bahsettim eğer onu yıkmak isteyecek dostlar olur ise 2 isme yönelebiliriz bence ilk olarak 5 NOLU BEYAZ ADAM derim ki son 2 kum performansı harika ve bu gruba da rahat rahat yetecek seviyede bir tek adayı olarak düşünülebilir at yazacak dostlar için SULEIMAN a gene dikkat edelim derim ki önde istediği tempoları bulur ise kumda da etkili olabilir olduğu koşularda mevcut , gene kum performansı fena olmayan yakarca ali ile ÇAKIRALİ olmasın bize yakarca ali ve gene formda bir isim DAĞBERKHAN ın adana uzun kumda fena olmayan performansları var dikkate alınabilir.

Diğer isim kumda SUMELHAN derim ki , normal programa göre çimi zayıf diye önermemiştim ama koşu kuma döner ise o zaman işler döner ve sırf çimci rakiplerinin yanında çok şanslı olur hele bir de koşudan luminecence yi çıkartırlar ise direk banko oynarım , muhtemelen startla beraber kafayı alıp sevdiği kum pistte sonuna kadar direnir, ha luminecence çıkmasa bile kafayı ona verse bile 2 .likte giderekte etkili olabilir çünkü rakiplerinin hemen hemen hepsi çimci isimler , yanına geniş oyunda da bir tek tancanbey derim ki onun da kum da 2 koşusu var ve fena olmayan performanslar , genel durumu zaten iyi sumelhan eksik koşar ise devreye girebilir .

KUMA GÖRE ANKARA 2

9,4,6,2,3

5 / 4,9,10

1,3,7,2,5

3 / 2,5,8

4

11,13,9,7,1,3,4,5

Copyright © 2020, Altiliyorum.com. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizde, siteyi kullanımınızı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, gösterilen reklam sayısını sınırlandırmak, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek, ziyaret tercihlerinizi hatırlamak, site kullanım istatistiklerini raporlamak için çerezler kullanılmaktadır.